Мова сайту

Порядок надання

Наші контакти

 

 

blogspot

facebook

Адреса:

01021, м.Київ

вул. Мечникова, 16-а
тел.: (044) 254-30-10
факс:(044) 280-17-22

Email:

info@ukragroleasing.com.ua

Сайт:

www.ukragroleasing.com.ua

 

Голосування

Ваші потреби
 
Новини компанії Підсумки і плани на майбутнє
Підсумки і плани на майбутнє
Четвер, 10 березня 2011, 11:45

На початку лютого збиралося розширене правління НАК «Украгролізинг». Докладний аналіз діяльності усіх служб дозволив підсумувати роботу Компанії упродовж  2010 року, порівняти його із результатами попередніх років та узгодити стратегію розвитку надалі.

 

–          Є також добра нагода загалом оцінити ефективність, результативність нашої команди, котра взялася до роботи рівно два роки тому, – зауважив голова правління НАК «Украгролізинг» Микола ШПАК. – Тим паче, що за цей час було порушено і розв’язано багато принципових питань і проблем, є підстави говорити і про позитив, і про недоліки.

 

 

Серед досягнень, якими нині може пишатися Компанія, називалися оптимізація фінансових потоків і кадрової системи «Украгролізингу» як комплексної структури. Знаковою подією цілком можна вважати і впровадження нової прогресивної єдиної інформаційно-аналітичної системи (ЄІАС), яка працюватиме на базі платформи «1С: Підприємство 8.1». Відтак Компанія демонструє, що переходить до найпрогресивніших методів управління, граничної відкритості усіх процесів.

Із ґрунтовною доповіддю «Про підсумки діяльності Національної акціонерної компанії «Украгролізинг» за 2010 рік» виступив перший заступник голови правління НАК «Украгролізинг» Євген ЦІП.

Наголошувалося, що за рахунок коштів державного бюджету за програмами «Збільшення статутного фонду НАК «Украгролізинг» для закупівлі технічних засобів для агропромислового комплексу з подальшою передачею їх на умовах фінансового лізингу» та «Заходи по операціях фінансового лізингу сільсько- господарської техніки» у 2010 році Компанія отримала 414,0 млн.грн. На закупівлю сільськогосподарської техніки та обладнання спрямовано 425,6 млн грн. Зокрема, профінансовано таких вітчизняних виробників як, наприклад, ВАТ “Брацлав», ТОВ «Біг Дачмен Україна», ТОВ ВО «Техна», ТОВ «Укравтозапчастина», СУРВП «ДОН-ЛАН», ТОВ «НВП «Херсонський машзавод», ВАТ «Харківський тракторний завод», ТОВ «Агрікон-Київ», ТОВ «ВП «Агро-Союз», ЗАТ «ТЕСМО-М» та інші.

За 2010 рік НАК «Украгролізинг» поставлено 1033 одиниці сільськогосподарської техніки та обладнання на умовах фінансового лізингу на суму  352,0 млн.грн., в тому числі:

-  313 тракторів на суму 67,5 млн.грн.,

-   28 зернозбиральних комбайнів на суму 29,2 млн.грн.,

-  245 од. ґрунтообробної та посівної техніки на суму 25,0 млн.грн.,

- 119 комплектів обладнання для тваринництва і птахівництва на суму                   172,0 млн.грн.

- 328 одиниць іншої техніки на суму 58,3 млн.грн.

 

Можна порівняти такий же показник 2009 року, коли поставка  становила 851 одиницю на суму 185,1 млн.грн., що майже удвічі менше, ніж у 2010 році. Це обумовлено, насамперед, значним збільшенням у 2010 році фінансування Компанії з державного бюджету.

У 2009 році підприємствам АПК на умовах фінансового лізингу було передано:

- 273 трактори на суму 62,4 млн.грн.,

-   61 зернозбиральний комбайн на суму 48,8 млн.грн.,

- 317 од. ґрунтообробної та посівної техніки на суму 37,0 млн.грн.,

- 97 компл. обладнання для тваринництва і птахівництва на суму      22,6 млн.грн.,

- 103 од. іншої техніки на суму 14,3 млн.грн.

Минулого року  перевага в закупівлі Компанією за державні кошти продукції вітчизняних виробників надавалися обладнанню для  тваринництва і птахівництва. Тому, відповідно, поставка цього обладнання майже у 8 разів перевищила поставку 2009 року.

Найбільше техніки та обладнання у 2010 році було поставлено господарствам Хмельницької (129,86 млн грн.), Херсонської (28,47 млн грн.), Вінницької (27,56 млн грн.), Київської (24,62 млн грн.) та Дніпропетровської (20,24 млн грн.) областей.

А от уже в нинішньому, 2011 році за рахунок передбачених державним бюджетом коштів у сумі 369,3 млн.грн. планується закупити:

-  333 трактори на суму 133,2 млн.грн.,

-   62 зернозбиральних комбайни на суму 74,4 млн.грн.,

645 од. іншої техніки та обладнання на суму 161,7 млн.грн.

 

До беззаперечних плюсів належить і результат роботи «Украгролізингу» за його пріоритетним напрямком – поверненням лізингових платежів від лізингоодержувачів. Адже планові завдання 2010 року з повернення лізингових коштів філіями виконані на 109 відсотків. При плані 125,3 млн. грн. до Компанії у 2010 році надійшло 136,5 млн. грн. При цьому найкраще спрацювали з повернення платежів 2010 року Вінницька, Миколаївська, Сумська та Запорізька філії. Зрештою, практично усі філії НАКу покращили свої показники щодо повернення планових платежів у 2010 році порівняно із 2009 роком.

 

Отримані результати свідчать про те, що в Компанії налагоджено системну і планомірну роботу щодо забезпечення стовідсоткового виконання плану з повернення лізингових платежів. Очевидно, навіть у перший рік  спільної діяльності новій команді вдалося переламати тенденцію щодо невиконання філіями планових завдань. Так, починаючи із серпня 2009 року філії вийшли на стовідсоткове виконання плану повернення лізингових коштів. У 2010 році на такий показник «Украгролізинг» вийшов уже з березня. У 2010 році спрацювали добре навіть у січні та лютому, хоча ці місяці минулими роками вважалися зазвичай такими, в яких відсоток виконання плану традиційно низький.

 

Проте, як і кожній кредитній, лізинговій структурі, НАК «Украгролізинг» доводилося мати справу із недисциплінованими партнерами, які не виконують своїх зобов’язань із вчасного повернення лізингових коштів. Профільний Департамент економічної безпеки  спеціально створений для забезпечення комплексної роботи із боржниками, а таких господарств у 2010 році на обліку перебувало 220. У разі  найменшого порушення графіків, термінів сплат, одразу запускався механізм впливу на боржників, до речі, наперед відомий усім учасникам лізингових програм. До порушників після телефонних перемовин і спілкувань із представниками регіональних філій виїздили у відрядження спеціалісти Компанії, зустрічалися з керівниками та власниками підприємств. Якщо і такі, так би мовити, мирні, заходи не давали результатів, виставлялися нотаріальні вимоги, вчинялися виконавчі написи нотаріуса. Доводилося і виїздити на вилучення техніки, залучаючи до співпраці правоохоронні органи, державну виконавчу службу та органи місцевого самоврядування. І результат не забарився: 139 лізингоодержувачів  заборгованість погасили в повному обсязі, 34 господарства взяли на себе гарантійні зобов’язання з погашення заборгованості та виконали їх.

У 2010 році порівняно із 2009 роком погашення заборгованості здійснювалось, в основному, через нотаріальні вимоги, адже лізингоодержувачі-боржники, знаючи дієвість виконавчих написів нотаріуса, погашали заборгованість, щоб уберегтися від вилучення лізингової техніки.

 

Головним болем Компанії залишалася техніка, що перебуває на зберіганні. Щоби навести остаточний порядок, в тому числі підчистивши огріхи попередніх років, «Украгролізинг» організував системну інвентаризацію таких механізмів і спрямував зусилля на те, щоби передати таку дефіцитну нині техніку в руки добрих господарів. Протягом 2010 року Компанією реалізовано та передано зі зберігання 643 одиниці техніки та обладнання на суму 46,79 млн грн., з них передано у повторний лізинг 547 одиниць на суму 44,51 млн грн. та реалізовано за договорами купівлі-продажу 96 одиниць на суму 2,28 млн грн.

Керівництво поставило чітке завдання до кінця нинішнього року, аби не утворювати негативний баласт, остаточно реалізувати всю техніку зі зберігання.

Під час розширеної наради правління НАКу прозвучав досить обнадійливий висновок про те, що помітно зросла економічна активність Компанії. Довели свою роль у комплексній системі й обласні філії «Украгролізингу». Водночас наголошувалося, що у нинішніх, нових економічних умовах регіональні представництва – як інструмент єдиної системи – вже не завжди відповідають зрослим вимогам, а тому потребують удосконалення, активного впровадження новітніх систем менеджменту, переходу на повну самоокупність.

На розширеному засіданні правління відбулася чітка і принципова розмова із філіями, які відстають за основними показниками і недостатньо включили можливі резерви. А от філії-передовики поділилися досвідом успішної роботи.

Говорили, зокрема, і про те, що новій команді «Украгролізингу» під силу серйозні завдання. У нинішньому колективі компанії поєднується досвід старшого покоління та новонабуті знання та енергійність молоді. Середній вік працівників виконавчого апарату Компанії складає 38,5 років. 45 відсотків працівників мають вік до 35 років, на філіях – 34 відсотка. Кількість працівників пенсійного віку не перевищує 4 відсотків. Такі показники загалом свідчать про досить оптимістичну перспективу розвитку Компанії.

Приємно відмітити високий рівень освіти працівників. У Компанії працюють 8 кандидатів наук (в тому числі 2 директори філій), майже всі спеціалісти мають вищу освіту, 5 працівників виконавчого апарату без відриву від виробництва навчаються у вищих навчальних закладах,                 4 здобувають другу вищу освіту, в тому числі троє – у Національній академії державного управління при Президентові України.

Усе це дає підстави «Украгролізингу» з упевненістю планувати своє майбутнє. І, до речі, гідно зустріти ювілей Національної акціонерної компанії, 10-річчя якої відзначатиметься на початку квітня.

 

 

 

 
 
 

CC by SA 3.0, 2010-2019 "Украгролізинг"

Про компанію лізинг Законодавча база Питання та відповіді Новини