Мова сайту

Порядок надання

Наші контакти

 

 

blogspot

facebook

Адреса:

01021, м.Київ

вул. Мечникова, 16-а
тел.: (044) 254-30-10
факс:(044) 280-17-22

Email:

info@ukragroleasing.com.ua

Сайт:

www.ukragroleasing.com.ua

 

Голосування

Ваші потреби
 
Новини компанії НАК «Украгролізинг» святкує 10-річний ювілей
НАК «Украгролізинг» святкує 10-річний ювілей
Середа, 13 квітня 2011, 11:20

11 квітня Національна акціонерна компанія «Украгролізинг» відсвяткувала 10-річчя з дня заснування.

У такий знаменний день співробітники Компанії, її ветерани, почесні гості зібралися відзначити свій перший спільний ювілей. Перед колегами та партнерами виступив голова правління НАК «Украгролізинг» Микола ШПАК, нагадавши історію створення підприємства, етапи його розвитку.


Починалася ця історія у вересні 1997 року.

Група ініціаторів, очолювана Василем Федоровичем Шпаком, який тоді працював заступником міністра агропромислового комплексу України та досконально був обізнаний із потребою аграріїв у сільськогосподарській техніці, розробила та запропонувала селянам абсолютно новий для них спосіб придбання сільськогосподарської техніки - фінансовий лізинг.

Для технічного переоснащення сільського господарства відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 18 вересня 1997 року №1031 було створено Державний лізинговий фонд.

При цьому розвиток ринку лізингових послуг в Україні було розпочато прийняттям Закону України «Про фінансовий лізинг» лише 16 грудня цього ж року, тобто через 3 місяці після створення Державного лізингового фонду.

Налагоджувати лізинговий механізм доводилося «з нуля». Перші документи, які регламентували розвиток фінансового лізингу, ґрунтувалися саме на практичному досвіді фахівців Державного лізингового фонду.

Вже тоді переймати практику успішних лізингових схем приїздили колеги з Росії, щоб згодом впровадити такі структури у себе.

Розпорядником коштів Державного лізингового фонду було визначено дирекцію цього фонду. До складу дирекції увійшли два заступника міністра агропромислового комплексу, заступник міністра фінансів, заступник міністра економіки та заступник міністра промислової політики. Керував дирекцією Василь Федорович Шпак.

75 мільйонів гривень – це були перші лізингові кошти, на які було передано в лізинг 2 тисячі одиниць техніки.

Передачею техніки у лізинг на той час займалися 15 працівників Головного управління технічної політики Міністерства агропромислового комплексу, яке знаходилося на 4-му поверсі будівлі, у якій зараз розташовується наша Компанія. Двоє із цих спеціалістів працюють у Компанії і сьогодні та присутні у цьому залі – це Людмила Степанівна Дергалюк та Ігор Богданович Кур’ян.

Перші договори з лізингоодержувачами про надання та повернення лізингових коштів особисто підписані Василем Федоровичем Шпаком.

Для стабільної роботи із поворотними коштами потрібна була окрема структура, яка б мала статус юридичної особи (ДЛФ такого статусу не мав). Тому Постановою Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1999 року за №225 було утворене Державне лізингове підприємство «Украгролізинг», яке визначено правонаступником дирекції державного лізингового фонду. 26 липня 1999 року було прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 1352 «Про заходи щодо забезпечення діяльності державного лізингового підприємства «Украгролізинг».

Перший штатний розпис Державного лізингового підприємства «Украгролізинг» було затверджено у травні 1999 року. До нього входило 35 штатних одиниць, серед яких і присутні сьогодні у цій залі Людмила Степанівна Дергалюк, Тарас Леонідович Семикопний, Ігор Богданович Кур’ян, Наталія Петрівна Сухомлин, Катерина Василівна Шелест, Тетяна Анатоліївна Слободська.

З березня 2000 року по квітень 2001 року Державне лізингове підприємство “Украгролізинг” очолював Василь Федорович Шпак.

Першими постачальниками техніки аграріям через механізм фінансового лізингу були такі вітчизняні виробники техніки для села як: Південний машино-будівний завод ім. Макарова, Харківський тракторний, ВАТ «Борекс», «Червона зірка», Одесасільмаш, Білоцерківсільмаш, Дніпропетровський комбайновий, «Краснянське СП «Агромаш», Львівагромашпроект, Могілів-подільський машзавод, Київський завод «Агромаш», «Адвіс», Херсонський комбайновий завод.

Нам приємно сьогодні бачити в цій залі представника ВАТ «ХТЗ» - комерційного директора з продажу Каравила Сергія Миколайовича.

Повноцінному лізинговому ланцюгу від лізингодавця до лізингоодержувача потрібні були представництва в регіонах. Саме тому Василь Федорович Шпак ініціював формування обласних філій Компанії. Першим регіональним підрозділом Компанії було дочірнє підприємство «Кримагролізинг», створене 3 липня 2000 року. Першу філію, Запорізьку, створено 6 липня 2000 року. Завершено цей процес 29 травня 2001 року створенням Київської філії НАК «Украгролізинг».

Приємно, що наші філії гідно відзначили свої ювілеї, підсумовуючи зроблене за ці роки.

На виконання Указу Президента України від 23 лютого 2001 року № 111 «Про додаткові заходи щодо дальшого розвитку лізингу в аграрному секторі економіки» на базі державного лізингового підприємства “Украгролізинг” на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2001 року №354 створено Національну акціонерну компанію "Украгролізинг". Шпака Василя Федоровича було призначено головою правління Компанії. Цією ж постановою було призначено спостережну раду Компанії та затверджено Статут Компанії, у якому було визначено, що 100 відсотків акцій Компанії закріпляється у державній власності. Статутний фонд НАК «Украгролізингу» тоді складав 4,3 млн грн. Упродовж 10 років він збільшився більш ніж на 2 порядки, сягнувши більш ніж 440 мільйонів гривень, а найближчим часом має зрости майже удвічі – до майже 830 мільйонів гривень.

Можемо із впевненістю говорити, що етапи розвитку нашої Компанії – це історія, яка рухає розвиток сільськогосподарського виробництва України.

Починаючи з 1998 року, Компанією передано у фінансовий лізинг майже 22 тисячі одиниць сільськогосподарської техніки на 2,2 мільярди гривень. Це означає, що дрібні та середні агрогосподарства отримали до 6 тисяч 800 тракторів, 875 комбайнів, майже 9 тисяч одиниць ґрунтообробної та посівної техніки, понад 500 комплектів обладнання для тваринництва і птахівництва.

В руки активному українському господарю ми дали новий фінансовий інструмент, який прижився на селі.

І досі ніхто не може запропонувати селянину придбання сучасної техніки за вигіднішими, ніж у лізинг, умовами – з помірним першим внеском, найнижчим річним відсотком, гнучким графіком повернення коштів. Крім того, ціна на техніку не змінюється протягом всього терміну лізингу і не прив’язана до курсу долара, не враховує індекс інфляції. Кращих умов просто немає.

Фінансовий лізинг виявився надзвичайно вигідним і для вітчизняних заводів-виробників сільськогосподарської техніки. Лізинг не просто забезпечує виробництво актуальної продукції, але й відіграє важливу соціальну функцію. Адже завдяки лізинговому механізму створюються додаткові робочі місця на підприємствах, а держава отримує відповідні відрахування до бюджету.

З лютого 2009 року розпочався ще один етап розвитку Компанії - в неї прийшла працювати нова команда. Вона вже перевірена і зміцнена двома роками злагодженої роботи.

Результативність дій сьогоднішнього колективу видно як за кількісними, так і за якісними змінами. Спільними зусиллями нам вдалося вийти на високий рівень повернення лізингових коштів, охопити системною претензійно-позовною роботою майже всіх боржників.

Кардинально також змінився асортимент техніки, пропонованої в лізинг, – від простих одноопераційних машин до складних, осучаснених комплексів.

Що передавалося під час перших лізингових операцій? Плуги, сівалки, культиватори, трактори – фактично на грунтообробці пропозиція і зупинялася. Зате сьогодні ми вже говоримо про складні багатоопераційні машини, які забезпечують новітні енерго-, ресурсоощадні технології і цілісні виробничі комплекси. А також про новітнє обладнання для тваринницьких комплексів, зберігання і переробки зерна.

Лізинг сьогодні є законодавцем моди, передових технологій. Ми моніторимо ринок потреби в техніці, фактично вже визначаємо завдання заводам: яка саме техніка необхідна сучасному агровиробнику.

Завдяки лізингу навіть під час найжорсткішої кризи на заводи для розвитку все одно продовжували надходити гроші за лізинговими проектами. Не секрет, що для деяких підприємств це були єдині кошти для існування.

Логічним виглядає регулярне збільшення фінансування Компанії, забезпечене відповідними статтями державного бюджету. Мусимо подякувати в цьому плані і нашому міцному лоббі, очолюваному Василем Федоровичем у парламенті країни та Володимиром Геннадійовичем Сиротіним в Уряді країни.

Достатньо згадати лише про річних 75, 55, а то й 30 мільйонів гривень, які виділялися на лізингові проекти у 1998-му, 2000-му, 2002-му і навіть ще у 2006-му роках. Нам вдалося надати вагомі підстави для постійного збільшення державних лізингових інвестицій. В останні 2 роки фінансування фактично подвоїлося – з 196 мільйонів у 2009 році до 414 – у 2010-му.

У 2010 році НАК «Украгролізинг» отримав та закріпив за собою статус головного розпорядника державних лізингових коштів.

Принципово важливо, що лізинг оптимально використовує кошти держави в оборотному режимі. Завдяки «Украгролізингу» гроші вчасно повертаються від лізингоодержувачів і знову спрямовуються на придбання сучасної техніки новими і новими активними сільгосптоваровиробниками.

Попит на техніку від «Украгролізингу» постійно зростає. На відміну від комерційних структур, багато з яких не втрималися під час кризи, «Украгролізинг» має репутацію надійного і доступного партнера. Помітна також різниця умов лізингу, пропонованих нашою Компанією, і послугами банків. Адже відсотки за банківські кредити залишаються поки що непідйомними для багатьох аграріїв та й клопотів із оформленням цих кредитів непомірно більше.

На підтвердження цього скажу, що сільгоспвиробники через НАК «Украгролізинг» на 2011 рік замовили майже 7 тисяч одиниць техніки та обладнання на суму біля 1,1 мільярда гривень.

Сьогодні НАК "Украгролізинг" – потужна сучасна системна компанія, представлена в усіх регіонах України. Ми не лише стимулюємо внутрішнє виробництво, а ще й сприяємо заведенню в Україну кращих зразків імпортної техніки, в тому числі з їх виробництвом на території України.

У нинішньому колективі компанії поєднується досвід старшого покоління та новонабуті знання, енергійність молоді, професійність всієї команди. Середній вік працівників виконавчого апарату Компанії складає 38,5 років. 45 відсотків працівників мають вік до 35 років.

Ми дуже чітко бачимо орієнтири майбутнього розвитку своєї Компанії. Упродовж 2011-12 років маємо закріпити за «Украгролізингом» статус Компанії європейського рівня. Для цього активно впроваджуємо нові стандарти корпоративного управління. Вони включають в себе ріст ефективності всіх операцій, оптимізацію та автоматизацію виробничих процесів, перехід кожного регіонального підрозділу на повну самоокупність.

Упевнений, невдовзі НАК «Украгролізинг» зможе заявити про себе і на міжнародних ринках, і в цьому напрямку саме зараз проводиться активна робота.

Керівник «Украгролізингу» ще раз привітав усіх із ювілеєм і побажав успіхів, доброго майбутнього усій Компанії, її співробітникам та їх родинам!


 

 

 

 
 
 

CC by SA 3.0, 2010-2019 "Украгролізинг"

Про компанію лізинг Законодавча база Питання та відповіді Новини