Мова сайту

Порядок надання

Наші контакти

 

 

blogspot

facebook

Адреса:

01021, м.Київ

вул. Мечникова, 16-а
тел.: (044) 254-30-10
факс:(044) 280-17-22

Email:

info@ukragroleasing.com.ua

Сайт:

www.ukragroleasing.com.ua

 

Голосування

Ваші потреби
 
Новини компанії Лізинговий комітет: знати більше про лізингоодержувача
Лізинговий комітет: знати більше про лізингоодержувача
Понеділок, 11 липня 2011, 09:52

Відтепер сільгосптоваровиробники, які бажають за державними лізинговими програмами отримати техніку чи обладнання на суму понад 3 мільйона гривень, повинні мати дозвіл Лізингового комітету Національної акціонерної компанії «Украгролізинг». 

Основні положення про Лізинговий комітет коментує заступник директора Департаменту правового забезпечення НАК «Украгролізинг» Любов Гребелюк:

Комітет є колегіальним, оперативним, постійно діючим органом, який погоджує питання укладення договорів фінансового лізингу. Його основна мета – мінімізувати ризики несплати лізингових платежів. Адже йдеться про повернення коштів з Державного бюджету України.

Отже, лізингоодержувач мусить пройти процедуру розгляду в Лізинговому комітеті, якщо бажає взяти технічні засоби, самохідну техніку для агропромислового комплексу у фінансовий лізинг за договором, ціна якого перевищує 3 000 000,00 грн. Також узгоджується термін лізингу та черговість (періодичність) сплати лізингових платежів (помісячна, поквартальна, піврічна, річна).

При прийнятті рішень Комітет обов’язково враховує відповідні положення законодавства, внутрішні акти Компанії «Украгролізинг». При цьому ретельно розглядаються відповідні детальні висновки департаментів економіки та фінансів, правового забезпечення і економічної безпеки. Така інформація дає можливість проаналізувати, чи справді ефективно надавати техніку та обладнання у фінансовий лізинг з огляду на фінансовий стан і фінансову спроможністю потенційного лізингоодержувача. І, звичайно, чи є перспектива своєчасної сплати лізингових платежів та виконання потенційним лізингоодержувачем інших зобов’язань перед Компанією. Обов’язково простежується історія попереднього виконання умов договору фінансового лізингу.

Комітет на підставі представлених матеріалів визначає оптимальні умови надання техніки, обладнання у фінансовий лізинг (з урахуванням максимального зниження ступеня ризику за кожним конкретним договором) та повернення коштів.

До складу Лізингового комітету входять:

Голова комітету – перший заступник голови правління НАК «Украгролізинг»;

Заступник Голови комітету;

члени Комітету :

директор Департаменту економіки та фінансів;

директор Департаменту правового забезпечення;

директор Департаменту економічної безпеки;

головний бухгалтер.

На засіданні Комітету на запрошення його голови або одного із членів Комітету може бути присутній співробітник Компанії, філії або дочірнього підприємства із правом дорадчого голосу (без права участі в голосуванні, але з правом висловлення експертної позиції з питання, яке обговорюється, про що робиться запис у протоколі засідання Комітету). На засіданні Комітету також може бути присутня юридична особа (фізична особа), стосовно якої розглядається питання.

Розгляд матеріалів про надання техніки та обладнання у фінансовий лізинг відбувається лише за умови, якщо отримані висновки Департаменту економіки та фінансів, Департаменту правового забезпечення, Департаменту економічної безпеки у формі, визначеній Положенням про надання лізингових послуг НАК «Украгролізинг». При підготовці висновків відповідних структурних підрозділів необхідною є деталізація викладення матеріалу таким чином, щоб виключити його неоднозначне трактування членами Комітету. Нагадаю: члени комітету роблять остаточні висновки на підставі перевірки, вивчення, аналізу документів, отриманих від філії/дочірнього підприємства або потенційного Лізингоодержувача. Свої письмові висновки вони передають разом з усіма документами секретарю Лізингового комітету.

Рішення Комітету приймаються шляхом голосування простою більшістю голосів. При проведенні голосування голос голови комітету є вирішальним.

Коли Лізинговий комітет приймає позитивне рішення про надання техніки, обладнання у фінансовий лізинг, то відповідний протоколу засідання з проектом договору передається на підпис голові правління або його заступнику.

Якщо ж у наданні техніки та обладнання відмовлено, матеріали повертаються на доопрацювання до відповідних підрозділів або повертаються на філію чи до особи, яка їх надала.

Голова Лізингового комітету, перший заступник голови правління НАК «Украгролізинг» Євген Ціп наголошує:

– Основна мета створення Лізингового комітету – поглиблений аналіз реального стану лізингоодержувача. Ми не маємо права потрапляти у ситуацію, коли лізингоодержувач не може розраховуватися за обладнання, яке отримав.

Це переважно стосується обладнання, аніж рухомої техніки?

Чому? Наприклад, два комбайни коштують більше 3-х мільйонів, а це вже сума договору, який потребує проходження Лізингового комітету. Ну а про користувача дорогого тваринницького обладнання, що монтується стаціонарно, зрозуміло, хочемо знати докладніше і глибоко.

– Тобто умов, які існували досі, було недостатньо для того, щоби убезпечитися від неспроможних лізингоодержувачів?

Загалом існуючі механізми і досі були нормальними. Просто відтепер виходимо вже на інший рівень, робимо глибший аналіз. Як солідна компанія на ринку лізингових послуг мусимо дбати про підвищення рівня повернення лізингових платежів і зменшення фінансових ризиків.

 

 

 
 
 

CC by SA 3.0, 2010-2019 "Украгролізинг"

Про компанію лізинг Законодавча база Питання та відповіді Новини